Jak przygotować się do transferu?

Transfer zarodków jest w 95% przypadków zabiegiem bezbolesnym i w swojej technice zbliżony do inseminacji.


W dniu transferu może Pani spożywać normalne posiłki i nie wymagane jest bycie na czczo.


Należy zgłosić się bezpośrednio do Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej USK w Białymstoku, przy ulicy M. C. Skłodowskiej 24A, z pominięciem Izby przyjęć, o godzinie i w dniu wyznaczonym przez lekarza. U pacjentek z przodozgiętą macicą w trakcie zabiegu może być pomocne wypełnienie pęcherza – decyduje o tym lekarz. Wypełnienie pęcherza nie wymaga wypijania dodatkowych ilości płynu, a jedynie powstrzymanie się od oddawania moczu przed transferem.


Przed zabiegiem zostaną Państwo poinformowani o jakości oraz proponowanej ilości zarodków do transferu oraz ewentualnego mrożenia.


Transfer odbywa się na sali zabiegowej. W jego trakcie może Pani towarzyszyć partner.


Po transferze powinna Pani poleżeć na fotelu ginekologicznym ok. 10 minut, a później ok. godziny na sali (nie ma przeciwwskazań do wstawania do toalety). Po tym czasie mogą Państwo udać się do domu. Jednak dalszą podróż zalecamy dnia następnego. Czasami po transferze obserwowane jest wypływanie płynu z pochwy lub pojawia się plamienie. Nie są to objawy niepokojące.


Przyjmowanie leków.

Standardowo do dnia testu zalecamy Duphaston w dawce 3x1 doustnie lub Lutinus 3x1 dopochwowo.

Lekarz prowadzący może zalecić inne leki.


Test należy wykonać najwcześniej po 14 dniach od transferu wykonanego w 2-3 dobie lub po 10 dniach w sytuacji, kiedy transfer miał miejsce w 5 -6 dobie.


O wyniku testu proszę poinformować Klinikę oraz lekarza prowadzącego, od którego otrzymają Państwo dalsze zalecenia co do prowadzenia ciąży, przyjmowania leków etc.


FBFacebook
RoomsPokoje do wynajęcia
OlsztynArtemida Olsztyn

Ten Serwis używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.

close

Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /include/visit.php on line 4