Jak przygotować się do pobrania komórek jajowych?

Pobranie komórek jajowych (tzw. punkcja)  odbywa się w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej USK w Białymstoku, przy ulicy M. C. Skłodowskiej 24A.

Dwa dni przed zabiegiem lekarz zleca podanie HCG (Ovitrelle) kończącego stymulację i wyznaczy godzinę jego przyjęcia.

W dniu przyjęcia Ovitrelle może być również zalecone przyjęcie Betadine. Może on być zalecony również dnia następnego, czyli w dniu poprzedzającym pobranie komórek jajowych. Jest to lek odkażający pochwę, który przyjmuje się dopochwowo najlepiej w godzinach wieczornych, przed snem.

Od dnia poprzedzającego punkcję należy przyjmować profilaktycznie antybiotyk (Unidox) 2x1- rano i wieczorem łącznie przez 5 dni.

Do szpitala należy zgłosić się z Partnerem, który w tym samym dniu odda nasienie (chyba, że wcześniej nasienie zostało zamrożone w depozycie lub korzystają Państwo z nasienia dawcy).

W dniu punkcji  Para wraz z dokumentami:
1. kartą stymulacyjną,
2. podpisaną zgodą na leczenie,
3. wypełnionym formularzem dotyczącym ewentualnego podarowania komórek jajowych,
4. dokumentem potwierdzającym tożsamość
zgłasza się o godz. 7:30 na Ginekologiczną Izbę Przyjęć USK przy ulicy M. C. Skłodowskiej 24A w Białymstoku.

Bardzo ważne jest, by pacjentka zgłosiła się do Kliniki na czczo, tj. bez jedzenia, bez picia i bez przyjmowania leków. Na czczo powinien również być Partner, jeśli u niego  będą pobierane plemniki w drodze biopsji jądra.

W trakcie kilkugodzinnego pobytu w szpitalu niezbędne będą takie rzeczy jak: koszula nocna, miękkie obuwie, wkładki higieniczne i ewentualnie przybory toaletowe.

Pacjenci opuszczają Klinikę około godziny 11.00-12.00, po ustąpieniu objawów działania leków znieczulających i nasennych. W tym dniu pacjenci nie powinni prowadzić pojazdów mechanicznych.

Po pobraniu komórek jajowych zostaną Państwo poinformowani o ilości pobranych komórek oraz ewentualnej dacie transferu. Dzień transferu może ulec zmianie. Zależy to od strategii przyjętej przez lekarza i embriologa. Decyzja o przedłużeniu hodowli ma na celu wybranie najlepszych zarodków.

O decyzji mogą Państwo zostać poinformowani telefonicznie. Z tego powodu warto sprawdzić czy na karcie stymulacyjnej jest prawidłowy nr telefonu kontaktowego.

FBFacebook
RoomsPokoje do wynajęcia
OlsztynArtemida Olsztyn

Ten Serwis używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.

close

Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /include/visit.php on line 4